אמונות צבעוניות


כניסה לתערוכה קטלוג התערוכה על אודות התערוכה על אודות הצלם גלוי ונסתר מאגר מידע אמונות צבעוניות סנונית

 


ילדי הנהר הקדוש

כתב וצילם: גד שמילה

לפני שנסעתי להודו אמר לי ערן, חבר שלי: "אם אתה נוסע להודו אל תוותר על ביקור בורנסי".
שאלתי אותו: "מה כל כך מיוחד בעיר הזאת?".
ערן חייך חיוך שמסתיר סוד: "אתה הרי אוהב לצלם, ורנסי היא ממש גן-עדן לצלמים". כשהגעתי להודו מיהרתי להגיע אל ורנסי אך הרכבת נסעה לאט ולורנסי הגענו רק בערב כששמש גדולה צבעה באדום את השמים מעל העיר.
בבוקר התעוררתי מוקדם כדי לא להפסיד אפילו דקה אחת. השמש זרחה ואני התלבשתי מהר ויצאתי לכיוון הנהר. הנהר עליו אני מדבר הוא נהר הגנגס הקדוש, זהו נהר ארוך מאוד. שמתחיל לזרום ממורדות הרי ההימליה הגבוהים ביותר בעולם ונשפך לעמק גדול שקוראים לי עמק ההינדוס.

מפת העולם

ההודים מאמינים שהרי ההימליה הם ראשו של אל שקוראים לו שיבא והוא אחד משלושה אלים חשובים. יובליו של נהר הגנגס מדומים לשערות של שיבא לכן הגנגס קדוש עבור ההודים. בדרכו עובר הנהר ליד העיר העתיקה ורנסי, שאליה באים הודים מכל רחבי הודו כדי לטבול בנהר הקדוש.
הלכתי ברגל בסמטאות הצרות שמכונית לא יכולה לעבור בהן, כשאני ממהר להספיק לראות את האנשים שבאים לטבילה בנהר. רציתי להגיע לנהר, אבל קצת התבלבלתי. חיפשתי מסביב מישהו שיוכל לעזור לי למצוא את הדרך אל הנהר.

ג'וטי הקטנה

ליד שורה של חנויות עמד ילד שחרחר שהחזיק סל גדול ובו מיני מאפה שההודים
קוראים לו פפד. "סליחה, אולי אתה יכול להגיד לי איך אני מגיע אל הנהר?" שאלתי באנגלית. רוב ההודים דוברי אנגלית, כי פעם האנגלים שלטו בהודו. אך במקום לענות לי, הושיט הילד את ידו. בהתחלה לא הבנתי למה הוא מושיט לי יד, אבל אז נזכרתי שערן, החבר שלי מישראל, סיפר לי שבהודו עוזרים הילדים בפרנסת המשפחה ויוצאים לעבוד כבר בגיל צעיר. היד המושטת אלי כאילו ביקשה כסף.
"מה אתה מוכר?" שאלתי.1 מתוך 3
קדימה  ואחורה
אחורה קדימה

    


כניסה לתערוכה | קטלוג התערוכה | על אודות התערוכה | על אודות הצלם | גלוי ונסתר- מאגר מידע

(כל הזכויות שמורות © 2002-2003, סנונית (ראה תנאי שימוש
All Rights Reserved Copyright ©2002- 2003, Snunit . (Terms of Use